Turystyczne

Podróżowanie to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu i aktywny wypoczynek. Choć zapewnia ono mnóstwo emocji, to jednak nie zawsze są one pozytywne. Niestety czasem zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje, które mogą zmienić wymarzoną podróż w prawdziwie ekstremalne przeżycie. Jak próbować uniknąć niektórych nieprzyjemnych przeżyć? Wystarczy zdecydować się na odpowiednie ubezpieczenie w podróży, aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, pewność, że wyprawa będzie udana. Tego rodzaju polisa może dotyczyć zarówno ubezpieczenia wyjazdu zagranicznego, jak i krajowego. W przypadku podróżowania po kraju można z łatwością dobrać taką polisę, która będzie najlepsza. Zakres ubezpieczenia jest naprawdę zróżnicowany, ale do najczęściej wybieranych wariantów należy:

  • asisstance w podróży,

  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, których efektem jest trwały uszczerbek na zdrowiu,

  • ubezpieczenie bagażu,

  • pokrycie kosztów leczenia i transportu medycznego,

  • ubezpieczenie OC i wiele innych.

Jak zatem widać ubezpieczenia turystyczne mogą obejmować wiele różnego typu zdarzeń, który przytrafiają się w podróży. Podobnie wyglądają polisy dotyczące wyjazdów zagranicznych. Warto zdecydować się na takie ubezpieczenie zwłaszcza w przypadku podróży w bardzo odległe rejony świata. Nowoczesne ubezpieczenia są skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić osobie ubezpieczonej jak największy komfort. Co ważne, można je wykupić zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla rodzin, czy grup. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie turystyczne zapewnia nie tylko dostęp do różnego rodzaju usług medycznych, ale również możliwość skorzystania z profesjonalnego centrum wsparcia, w którym dyżurują specjaliści. Ponadto dzięki polisie można uzyskać odszkodowanie w razie wypadku, czy jakichkolwiek zdarzeń losowych.

Bardzo ciekawą ofertą, jeśli chodzi o ubezpieczenie turystyczne jest również możliwość ubezpieczenia mienia pozostawionego w mieszkaniu lub domu. Taka polisa obejmuje m.in. ochronę tzw. elementów stałych i mienia ruchomego od pożaru oraz zdarzeń losowych. Dzięki temu można spokojnie wyjechać w podróż, mając świadomość tego, że nasz majątek jest ubezpieczony i w razie potrzeby można liczyć na odszkodowanie. Dodatkowo oprócz mienia oraz bagażu można ubezpieczyć sprzęt sportowy, który zabieramy ze sobą w podróż. Ponadto zakres ubezpieczenia może być dowolnie rozszerzany, np. w zakresie ochrony o dodatkowe ryzyko. Przydaje się to zwłaszcza wtedy, gdy podczas podróży planujemy np. uprawiać sporty ekstremalne.